JAPA MALA - KRAJKOVÁ

Tato mala je navržena a vyrobena designérkou a jogínkou Bárou v ČR.  

Japa mala z krajkového achátu a jadeitu se santalovým dřevem, růženínem a rudrakšou pro podporu mateřství, lásky a péče o rodinu.

Korálky jsou o velikosti 8mm, střapec je cca 8 cm.

Varianta
1 700 Kč 1 750 Kč od 1 700 Kč
Kategorie: JAPA MALY
  • Japa mala z krajkového achátu a jadeitu se santalovým dřevem, růženínem a rudrakšou v tobě podpoří jemnost, lásku a péči o sobe i o rodinu.

Krajkový achát přináší štěstí. Má silnou, ale přitom velice jemnou energii a proto je vhodný i pro malé děti.

Posiluje mateřskou energii, praktická rozhodnutí, dodává citovou, rozumovou a tělesnou rovnováhu a podporuje sebedůvěru. Pomáhá odehnat strach, dodává sílu, energii, odvahu, učí nás trpělivosti.

Pomáhá nám překonat hořkost, vnitřní zlobu, negativní pocity. Krajkový achát zlepšuje paměť a koncentraci, zvyšuje osobní energii a podporuje otevřenost a čestnost.
S pomocí síly achátu zůstáváme klidní a soustředění. Achát je také kamenem manželské a partnerské lásky, věrnosti a oddanosti.

 

Růžový jadeit je symbolem čistoty a vyrovnanosti. V orientálních zemích je vnímán jako zosobnění moudrosti získané během rozjímání.

Jadeit je spojen se srdeční čakrou a zvyšuje lásku i kvalitu péče o rodinu. Jedná se o ochranný kámen, jenž udržuje svého nositele mimo nebezpečí a vnáší do jeho života harmonii. Jadeit přitahuje štěstí a přátelství.

 

Růženín dodává pocit klidu a čistí i otevírá srdce, do kterého může následně snadněji proniknout cit. Pomáhá v obdobích emocionálních vypětí a v dobách smutku.

Lidé, kteří ho nosí dokáží snadněji odpustit sami sobě. Také uvolňuje potlačované emoce, negativní i pozitivní a posiluje pocity krásy. Říká se také, že pomáhá na zlomené srdce a pomáhá zlehčovat emocionální traumata.

Buddhisté věří, že santalové dřevo je jednou z posvátných vůni lotosu a lze jej použít na udržení spojení s hmotným světem, zatímco mysl během meditace bloudí mimo tělo.

Při práci s čakrami je santalové dřevo spojováno s první – kořenovou čakrou, která se nachází ve spodní části páteře a souvisí s vlastní identitou, pocitem bezpečí, stabilitou a důvěrou.

 

  • Znamení zvěrokruhu: váhy, beran, blíženci, býk, ryby, rak, panna, střelec
  • Korálky jsou o velikosti 8mm, střapec je cca 8 cm. Délka maly se 108 korálky a uzlíky je včetně střapce cca 63 cm.
  • Pokud ji chceš kratší, není problém, stačí napsat poznámku k objednávce.

 

Co je japa mala?

Japa mala je tradiční modlitební růženec ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace v hinduistickém a buddhistickém náboženství.

Posvátné buddhistické modlitební korálky nebo také Mála korálky byly po staletí používány mnoha duchovními tradicemi jako nástroj, který pomáhá uklidnit mysl, a spojit se s tím, co je v nás. Slovo "Mála" znamená náhrdelník, používaný k meditaci.

 

Pro více informací jak meditovat a pečovat o japa malu koukni na tohle video: https://www.youtube.com/?v=fj5q_AXrSko.

Meditace s japa malou

Zpět do obchodu